• 2012-02-29

Obiekt seksualny – Artur Gotz we Wrocławiu

10 marca 2012 roku o godz. 18.00 w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu odbędzie się kabaretowy wieczór muzyczny na Dzień Kobiet pt. Obiekt seksualny w wykonaniu Artura Gotza. Przy fortepianie zasiądzie Lena Minkacz.

Artur Gotz, Radio Kraków, fot. A. Sędek (źródło: materiały prasowe)

Artur Gotz, Radio Kraków, fot. A. Sędek (źródło: materiały prasowe)

Jak znaleźć drugą połowę? Długotrwały związek czy namiętny romans? Recital Artura Gotza rozwieje wszystkie wątpliwości w tej kwestii. Z każdą piosenką widzowie zostaną wciągnięci do zmysłowej, przepełnionej erotyzmem gry, podczas której poczują smak prawdziwych kobiet, które podobno są jak pierogi i dowiedzą się, jak reagują mężczyźni, kiedy podchodzą do dziewczyny ze styropianu…

W programie koncertu znalazły się piosenki podarowane artyście przez Zygmunta Koniecznego i Dariusza Rzontkowskiego, który także napisał znaczącą część kabaretowych i pełnych absurdu tekstów. Poza tym piosenki Marka Michalaka, Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Jana Wołka, Michała Zabłockiego i inne.

Artur Gotz – urodzony w Krakowie aktor młodego pokolenia, a także piosenkarz, absolwent PWST we Wrocławiu (2006 r.). Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Aktualnie związany ze scenami warszawskimi – Teatrem Kamienica Emiliana Kamińskiego i Teatrem Współczesnym, a od września 2011 aktor Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, w latach 2006-09 pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel Usposobienie przyjemne, a w sierpniu 2010 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiej płyty Obiekt seksualny z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej (wyd. Luna Music Wrocław).

Ze swoimi recitalami odbył ostatnio tournee po USA (Kalifornia i Ohio), prezentował je również w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu i na Cyprze. W 2011 r. zagrał duże koncerty na antenie Radia Kraków w ramach Radiowego Teatru Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej oraz na antenie Radia Gdańsk. Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji i Wielkiej Brytanii, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean’a Connery. Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej. Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol – człowiek, który został papieżem (reż. G. Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach, Wojtka Wystracha w Ścianie śmierci oraz w popularnych serialach.

Centrum Kultury Zamek
pl. Świętojański 1
Wrocław

Dodaj komentarz