• 2012-02-29

Donna Karan na arena DESIGN 2012

Od 5 marca 2012 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach wydarzenia arena DESIGN 2012 będzie można oglądać wystawę projektów przedmiotów użytkowych Donny Karan.

Donna Karan, projekt (źródło: materiał prasowy)

Donna Karan, projekt (źródło: materiał prasowy)

Amerykańska projektantka mody Donna Karan, urodzona w 1948 roku, od najmłodszych lat związana była z projektowaniem i branżą odzieżową. W 1966 roku wstąpiła do Parsons School of Design. Po dwóch latach rozpoczęła współpracę z projektantką odzieży sportowej – Anne Klein, u której do 1985 roku przewodziła zespołowi projektantów. Ostatecznie – decydując się na indywidualne działania – stworzyła jedną z najbardziej rozpoznawanych marek w świecie mody, sygnowaną jej imieniem i nazwiskiem. Karan zasłynęła linią Essentials – kolekcją opartą na kilku podstawowych elementach, które dowolnie zestawiane, tworzą doskonale harmonizującą całość. Prace nad kolekcją dla młodszych użytkowniczek zaowocowały premierą linii DKNY.

Jak podkreśla sama Karan, wszystko co robi, jest sprawą serca, ciała i duszy. Rozumiejąc projektowanie jako sposób ekspresji, Karan przenosi na swoje produkty cząstkę swoich przeżyć i emocji. Również obiekty powstałe według projektów Karan dla amerykańskiej manufaktury porcelany Lenox, które będzie można zobaczyć podczas arena DESIGN, zdają się odzwierciedlać tę ideę. Propozycje Donny Karan to przedmioty użytkowe stworzone w oparciu o zamiłowanie do nowoczesności i równoczesne stosowanie form czerpiących inspiracje z natury. Dodatkowym charakterystycznym rysem działań projektantki na polu designu jest wykorzystanie nie tylko szkła czy porcelany, ale także metalu i drewna oraz ich zestawień. Rozwiązania te nadają przedmiotom sygnowanym przez Donnę Karan niezwykłego wyrazu i oryginalności, które łączą się z ich funkcjonalnością.

Arena DESIGN to projekt dedykowany wzornictwu, będący unikatowym w swej formule spotkaniem polskich i zagranicznych projektantów, ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i przedsiębiorców świadomych kluczowej roli wzornictwa w strategii firmy. Tematem przewodnim arena DESIGN 2012 jest wzornictwo zrównoważone. Najbliższa edycja odbędzie się jednocześnie z największymi w Polsce targami meblowymi o formule kontraktacyjnej MEBLE POLSKA oraz Targami Wnętrz HOME DECOR.

Wystawa potrwa do: 8 marca
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14
Poznań

Dodaj komentarz