• 2012-02-29

Andrés Neuman i Podróżnik stulecia w Warszawie

6 marca 2012 roku w siedzibie Instytutu Cervantesa w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie z Andresem Neumanem w ramach cyklu Spotkania z prozą. Tematem dyskusji będzie powieść Podróżnik Stulecia Andresa Neumana.

Instytut Cervantesa w Warszawie oraz Wydawnictwo Dobra Literatura zapraszają na spotkanie autorskie z pochodzącym z Argentyny wielokrotnym laureatem międzynarodowych nagród literackich, Andresem Neumanem. Tematem dyskusji z cyklu Spotkania z prozą będzie najnowsza, czwarta już (a pierwsza tłumaczona na język polski) powieść, wydana nakładem Wydawnictwa Dobra Literatura pt. Podróżnik Stulecia (El viajero del siglo). Poza Andresem Neumanem w dyskusji będzie uczestniczył także meksykański twórca David Toscana.

Podróżnik stulecia to zaskakująca opowieść ukazująca wiek XIX z perspektywy wieku XXI. Andrés Neuman tworzy kulturową mozaikę podporządkowaną emocjonującej fabule, pełnej intryg, humoru oraz fascynujących postaci, a wszystko to za pomocą pełnego świeżości stylu, który czaruje dojrzałością językową i plastycznością wyrazu. Całości dopełnia literatura i niezapomniana miłość, której płomień z taką samą dzikością trawił będzie łóżko, co książki, a także zmyślony świat, w którym jak w soczewce skupiają się konflikty nowoczesnej Europy.

Andrés Neuman urodził się w 1977 roku w Buenos Aires. Syn argentyńskich muzyków emigrantów, dorastał w Granadzie, gdzie wykładał później literaturę latynoamerykańską na Uniwersytecie. Obecnie jest publicystą Revista Ñ dziennika Clarín (Argentyna) i dodatku kulturalnego dziennika ABC (Hiszpania). Regularnie pisze bloga Microrréplicas, uznanego za jeden z najlepszych hiszpańskojęzycznych blogów literackich. Podróżnik stulecia zdobył w Hiszpanii Nagrodę Alfaguara, Nagrodę Tormenta i Nagrodę Krytyki przyznawaną przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Krytyków Literackich.

Spotkanie odbędzie się: 6 marca
Siedzibie Instytutu Cervantesa
ul. Nowogrodzkiej 22
Warszawa

Dodaj komentarz