• 2012-02-28

W/restless Marcina Cecko na scenie Komuny Warszawa

8 marca 2012 roku na scenie Komuny Warszawa odbędzie się premiera spektaklu W/restless w reżyserii Marcina Cecko.

W/restless, reż. Marcin Cecko (źródło: materiały prasowe)

W/restless, reż. Marcin Cecko (źródło: materiały prasowe)

Tytuł spektaklu jest grą słów: wrestle (zapasy, borykać się) oraz restless (niespokojny, niemogący znaleźć sobie miejsca, ruchliwy, bezsenny). Zarysowujący się w ten sposób temat dotyczy nie tylko sportu i ringu, ale również performerów używających ciała jako medium. W/restless jest wypowiedzią zainspirowaną wrestlingiem o ciele ćwiczonym i nieustannie wystawianym na pokaz, a także o przeciwniku wciąż zmieniającym swoją pozycję, który jest w widowni, w strukturze sztuki, w możliwościach własnego ciała i psychiki, ale również zmaterializowany w gotowym do ataku współwalczącym.

W/restless to najnowsza produkcja Stowarzyszenia Sztuka Nowa specjalizującego się w interdyscyplinarnych przedsięwzięciach wykorzystujących nowatorskie rozwiązania formalne. Spektakl sytuuje się na pograniczu teatru tańca i performansu. Został stworzony przez czwórkę artystów różnych gatunków: teatru dramatycznego, physical theatre i tańca. Obok Anity Wach, znanej warszawskiej tancerki na scenie zobaczymy Magdalenę Tukę, aktorkę występującą w międzynarodowych produkcjach teatru fizycznego oraz aktora dramatycznego Pawła Smagałę. Nad realizacją koncepcji czuwał Marcin Cecko, artysta multimedialny, poeta związany z nurtem neolingwistycznym.

W/restless - plakat, reż. Marcin Cecko (źródło: materiały prasowe)

W/restless - plakat, reż. Marcin Cecko (źródło: materiały prasowe)

Marcin Cecko – dramaturg, poeta, performer, fotograf, lider zespołów performersko-muzycznych. Od 2009 r. współpracuje z młodym reżyserem teatralnym Krzysztofem Garbaczewskim, wraz z którym zrealizował spektakle Odyseja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Gwiazdę Śmierci w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu i Życie seksualne dzikich w Teatrze Nowym w Warszawie. Obecnie pracują nad Ucztą wg Platona.

W/restless

Dramaturgia/reżyseria: Marcin Cecko
Choreografia/wykonanie: Anita Wach, Magdalena Tuka, Paweł Smagała
Kierownik produkcji: Agata Tuka
Koprodukcja: Fundacja Ciało/Umysł
Wsparcie: Instytut Adama Mickiewicza

Premiera: 8 marca, godz. 19.30
Komuna / Warszawa
ul. Lubelska 30/32

Dodaj komentarz