• 2012-02-28

The Game Marcina Jańca zbiera laury za oceanem

W ostatnich dniach dwie nagrody: Best of Show kalifornijskiego Indie Fest oraz Rising Star Award przyznawana przez jury Canada International Film Festival, trafiły do rąk Marcina Jańca – reżysera animacji 3D The Game.

Marcin Janiec, „The Game” (źródło: materiał prasowy)

Marcin Janiec, „The Game” (źródło: materiał prasowy)

The Game to opowieść o szachowym pojedynku, toczącym się w świecie pomiędzy życiem i śmiercią. Stawką w nim jest to co najcenniejsze: przepustka do życia, a sędzią ktoś, kogo nikt z nas nie chciałby spotkać…

Ostatni tydzień przyniósł filmowi aż dwie nagrody. Jego unikalny, mięsisty przekaz połączony z wysokiej jakości animacją został doceniony przez Indie Fest – kalifornijskie święto niezależnego filmu – gdzie obrazowi Jańca przyznano jedną ze statuetek Best of Show. Nagrody Indie Fest przyznawane są kwartalnie. Trafiają do rąk twórców, którzy w opinii jurorów wykazują się wyjątkowym kunsztem i kreatywnością.

Jeden z najważniejszych kanadyjskich festiwali – Canada International Film Festival – rozpocznie się dopiero 31 marca, ale już teraz jury przyznało prestiżowe Rising Star Awards. The Game znalazło się pomiędzy dziesięcioma animacjami, które otrzymają statuetki w tej kategorii. Zwycięzcy zostali wytypowani spośród kilkuset filmów nadesłanych z ponad 30 krajów.

Animacja Marcina Jańca dopiero rozpoczęła swoją podróż po międzynarodowych festiwalach. W najbliższych miesiącach wystartuje w konkursach m. in. w Waszyngtonie, Cleveland, Bostonie, Stuttgarcie, Palm Beach. Europejska premiera The Game będzie miała miejsce w marcu, w Paryżu na ÉCU: The European Independent Film Festival. Dzieło Jańca będzie jednym z tytułów prezentowanych podczas otwarcia Festiwalu. W komunikatach prasowych wymieniane jest przez organizatorów jako jeden z najważniejszych punktów programu.

The Game jest podwójnym debiutem – reżyserskim i producenckim. Film wyprodukowali: firma Badi Badi f/x Studio do tej pory znana w branży filmowej głównie ze swoich działań postprodukcyjnych, Marcin Janiec i Studio Spot.

Dodaj komentarz