• 2012-02-25

Kobieta w czerni w marcu w kinach

2 marca 2012 r. na ekrany polskich kin wejdzie film Kobieta w czerni w reżyserii Jamesa Watkinsa z Danielem Radcliffem w roli głównej.

Kadr z filmu „Kobieta w czerni” Jamesa Watkinsa (źródło: materiał prasowy dystrybutora)

Kadr z filmu „Kobieta w czerni” Jamesa Watkinsa (źródło: materiał prasowy dystrybutora)

Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to kobieta w czerni – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe.

Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford.

Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej powieści Susan Hill pod tym samym tytułem. Uznana scenarzystka Jane Goldman, przeniosła na ekran mroczną opowieść o zemście, która rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii. W rolę Arthura Kippsa wcielił się Daniel Radcliffe, na ekranie partnerują mu: Ciarán Hinds, Janet McTeer i Liz White. Reżyserią zajął się James Watkins.

Kobieta w czerni (The Woman in Black, USA 2012)
Polska premiera: 2 marca

reżyseria: James Watkins
scenariusz: Jane Goldman
zdjęcia: Tim Maurice-Jones
montaż: Jon Harris
muzyka: Marco Beltrami

obsada:
Arthur Kipps – Daniel Radcliffe
Pan Daily – Ciaran Hinds
Pani Daily – Janet McTeer
Pani Fisher – Mary Stockley

1 komentarz do artykułu “Kobieta w czerni w marcu w kinach”

  1. carrie

    Nie mogę się doczekać Kobiety w czerni genialne fotki :)

Dodaj komentarz