Alchemia Naczynia w Centrum Kultury AGORA

Od 24 lutego 2012 roku w Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę szkła i ceramiki oraz obrazów Natalii Gruszeckiej, Kini Gorskiej, Matyldy Makulskiej, Marty Zawieruchy Alchemia Naczynia.

„Alchemia Naczynia” (źródło: materiały prasowe)

„Alchemia Naczynia” (źródło: materiały prasowe)

Każdy codziennie używa talerzy, szklanek i kubków. Umieszczamy w nich jedzenie, wlewamy płyny, dzielimy się ich zawartością. Naczynia stanowią najprostszy, a zarazem najbardziej pierwotny i elementarny element wyposażenia. Warto zatem poświęcić im uwagę, bo ich  produkcja to istna alchemia – wykonanie artystycznego szkła i porcelany wiąże się ze skomplikowaną technologią i szeroką wiedzą ich wykonawcy. Prezentacja obiektów to nie wszystko, w Alchemii Naczynia zgłębimy tajniki tej trudnej sztuki.

Swoje prace zaprezentują absolwentki Wydziału Szkła i Ceramiki ASP we Wrocławiu.

Natalia Gruszecka – projektantka ceramiki, mieszka i pracuje we Wrocławiu, prowadzi studio Endesign.

Kina Gorska – projektantka, absolwentka Wydziału Projektowania Ceramiki na ASP we  Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem naczyń oraz różnego rodzaju obiektów designerskich. Jej ulubionym tworzywem jest porcelana.

Matylda Makulska – artystka wykonująca przedmioty materialne mające cechy dzieła  sztuki. Tworzy w różnych technikach, głównie malarstwo i rysunek oraz niezmiennie od kilku lat zmaga się z niezwykłym i ciekawym materiałem jakim jest szkło.

Marta Zawierucha – studentka ASP we Wrocławiu, artystka, projektantka szkła i biżuterii.

„Alchemia Naczynia” (źródło: materiały prasowe)

„Alchemia Naczynia” (źródło: materiały prasowe)

Wernisaż: 24 lutego, godz. 19.00
Wystawa potrwa do: 18 marca
Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a
Wrocław

Dodaj komentarz