• 2012-02-24

Little Dragon we Wrocławiu

11 marca 2012 roku we wrocławskim klubie Eter wystąpi formacja Little Dragon. Koncert jest częścią cyklu City Sounds.

Little Dragon (źródło: materiały prasowe)

Little Dragon (źródło: materiały prasowe)

Zjawiskowi Szwedzi nie zamierzają zawieść swoich polskich fanów. Dowodzona przez obdarzoną niepowtarzalną barwą głosu Yukimi Nagano, formacja Little Dragon wystąpi we Wrocławiu.

Druga połowa ubiegłego roku to pasmo sukcesów Yukimi Nagano i jej kolegów. Zespół powrócił z trzecim krążkiem Ritual Union, jak zawsze zawstydzając perfekcyjnym brzmieniem i porywając do tańca bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Muzycy wystąpili także w najbardziej znanych muzycznych show telewizyjnych po obu stronach oceanu, w tym także w programie znanego Joolsa Hollanda. Nowa płyta łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami Machine Dreams. Pierwszy singiel Nightlight to digital funk/art soul – brzmi jak Erykah Badu z nowofalowym zacięciem. Tytułowy utwór Ritual Union to znowu błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop, którego dźwiękami udało się zespołowi oczarować świat.

Little Dragon ma na swoim koncie współpracę z największymi: grali już między innymi z Gorillaz, TV On The Radio, Dj Shadowem, czy Raphaelem Saadiqem. Głos Yukimi usłyszeliśmy w ubiegłym roku także na doskonałym singlu Wildfirewydanym na debiutanckiej płycie SBTRKT.

To właśnie te kolaboracje oraz nieustająca aktywność koncertowa zapewniły Szwedom ostatnimi czasy awans do ekstraklasy nowoczesnego popu- mówi Maciek Szabatowski, pomysłodawca cyklu City Sounds. Cieszę się niezmiernie, że uda się nam pokazać ich na żywo na naszej scenie – dodaje.

Po świetnym starcie wiosennego sezonu koncertów City Sounds zapoczątkowanym występem legendarnej brytyjskiej formacji Lamb, spotkanie z Małym Smokiem to kolejna okazja do spędzenia wyjątkowego wieczoru we Wrocławiu, w otoczeniu eksperymentalnych dźwięków. Przez cały marzec scena City Sounds kipieć będzie muzyczną energią, a we wrocławskim Eterze zagoszczą jeszcze między innymi liryczna Selah Sue oraz okrzyknięty sensacją ubiegłego roku brytyjski wokalista i instrumentalista Jamie Woon.

11 marca, godz. 19.00
Klub Eter, Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
City Sounds

Dodaj komentarz