• 2012-02-23

Drugie życie książki w Krakowie

26 lutego 2012 roku o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie odbędzie się akcja Drugie życie książki, zorganizowana przez portal Bookeriada oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Kolejne edycje planowane są w Krakowie co miesiąc.

W akcji może wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę na wymianę. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, przewodniki i poradniki prosimy, zostawcie w domach!

Każdy miłośnik literatury przyzna, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Rada? Znaleźć jej nowego właściciela.

Konsekwentnie promujemy czytelnictwo – podkreśla Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. I wylicza: – Mamy w mieście literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, Targi Książki i Strefę Wolnego Czytania. Chętnie angażujemy się w akcje promujące czytanie: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania organizowaliśmy literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza oznaczyliśmy w wybranych tramwajach w mieście Miejsce dla Czytelnika. Mam nadzieję, że nasza nowa inicjatywa realizowana z portalem Bookeriada spodoba się miłośnikom książki i tłumnie dołączą do nas w niedzielne popołudnie.

Jeśli nie wszystkie przyniesione do Pawilonu Wyspiańskiego książki znajdą nowych właścicieli i tak trafią w dobre ręce.

Jesteśmy po rozmowach z dyrekcją Biblioteki Wojewódzkiej, która zadeklarowała, że przyjmą od nas książki, których nie mają w swoich zbiorach, a pozostałe trafią do zaprzyjaźnionych bibliotek, jednego z domów dziecka lub do polskich bibliotek na Wschodzie – mówi Justyna Sekuła z portalu Bookeriada.

Niedziela, 26 lutego, godz. 15.00
Pawilon Wyspiańskiego
Plac Wszystkich Świętych 2
(Wejście do Pawilonu Wyspiańskiego od strony pl. Wszystkich Świętych)
Kraków

Dodaj komentarz