• 2012-02-20

Brel Młynarskiego na imprezie charytatywnej

26 lutego 2012 r. w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie odbędzie się impreza charytatywna, którą uświetni m.in. kultowy już spektakl Brel. W przedstawieniu będzie można zobaczyć Dorotę Nowakowską, Mariana Opanię, Grzegorza Damięckiego, Wojciecha Brzezińskiego i Andrzeja Poniedzielskiego, a także samego Wojciecha Młynarskiego.

Ciżemki Henryka Talara, (źródło: materiały prasowe)

Ciżemki Henryka Talara, (źródło: materiały prasowe)

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert charytatywny, w którym udział wezmą Stanisław Soyka oraz Ewa Konstancja Bułhak, Anna Sroka i Katarzyna Skrzynecka. Podczas wieczoru każdy będzie mógł nabyć cegiełkę na szczytny cel: pomoc chorym aktorom.

W trakcie imprezy odbywać się będzie również aukcja charytatywna, na której licytowane będą dary przekazane m.in. przez Prezydentów Bronisława Komorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz liczne gron0 darczyńców, m.in. Mariana Opanię (własnoręcznie wyrzeźbiony krzyż), Anny Seniuk (książka i audiobook na jej podstawie w wykonaniu aktorki), Henryka Talara (wysoce oryginalne ciżemki, w których aktor nie zgodził się wystąpić), Rafała Olbińskiego (album), czy Jacka Snopkiewicza (oryginalna piłka nożna Euro 2012). Każdy licytowany przedmiot opatrzony będzie okolicznościową dedykacją od darczyńcy.

W przerwach koncertu sprzedawane będą także cegiełki o nominałach 10 zł, 20 zł i 50 zł. Każdy, kto dokona jej zakupu, otrzyma prezent przygotowany przez sponsorów koncertu: firmę SORAYA, Wydawnictwo MUZA i Mennicę Polską SA.

Celem imprezy charytatywnej Gdy aktor zachoruje jest zebranie funduszy na leczenie, rehabilitację oraz zakupu sprzętu medycznego na rzecz aktorów zmagających się z ciężkimi chorobami. Jej organizatorami są Stowarzyszenie K40, Fundacja im. Darii Trafankowskiej oraz Teatr Polskiego Radia.

Imprezę poprowadzą Ewa Telega, Dorota Landowska, Katarzyna Pakosińska, Artur Andrus, Kuba Strzyczkowski i Paweł Sztompke.

Gdy aktor zachoruje. Koncert i aukcja charytatywna
26 lutego 2012 r. o godz. 17.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie

Cegiełki wartości 100 zł, uprawniające do wstępu na koncert są dostępne w przedsprzedaży w Teatrze Ateneum w Warszawie przy ul. Jaracza 2.

Dodaj komentarz