• 2012-02-16

Artyści z Koszalina w Galerii Sztuki Wozownia

21 lutego 2012 r. o godz.18.00 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz pokaz filmu Artyści z Koszalina Przemka Młyńczyka.

Kadr z filmu Artyści z Koszalina (źródło: materiał prasowy organizatora)

Kadr z filmu Artyści z Koszalina (źródło: materiał prasowy organizatora)

Sztuka rozwija się nie tylko w dużych ośrodkach. Potwierdza to film Artyści z Koszalina, 45 minutowy fabularyzowany dokument o środowisku sztuki nowoczesnej w Koszalinie.

Znany czeski fotograf Karel Cudlín przyjeżdża do Koszalina, aby stworzyć serię zdjęć w nadmorskiej scenerii. Przypadek sprawia jednak, że jego przewodnikami zostają alternatywni artyści: Andrzej Ciesielski, Robert Knuth, Weronika Teplicka, Tomasz Rogaliński, Zdzisław Pacholski. W związku z tym plan jego podróży musi się znacznie zmienić.

Dokument opowiada o sztuce, artystach i miejscach, które są dla nich ważne. Jest to film o mieście, jego nastroju, charakterze i ludziach, którzy w nim mieszkają i tworzą. Sztuka i artyści są wpisani w złożoną strukturę przenikliwego, ale optymistycznego portretu miasta widzianego z perspektywy egzotycznego przybysza z dalekiej Pragi czeskiej.

Film poprzedzi prelekcja reżysera.

Przemek Młyńczyk

Jeden z założycieli i przewodniczący Zarządu Fundacji Młodego Kina, od 1992 roku organizującej Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy Euroshorts.

Artyści z Koszalina
(45 min., reż. Przemek Młyńczyk)

21 lutego, godz.18.00
Galeria Sztuki Wozownia
ul. Rabiańska 20
Toruń

Dodaj komentarz