• 2012-02-15

Przybrane kształty Alicji Bielawskiej w Galerii Arsenał w Białymstoku

17 lutego 2012 roku o godz. 18.00 w Galerii Arsenał w Białymstoku obędzie się otwarcie wystawy Alicji Bielawskiej pt. Przybrane kształty.

Alicja Bielawska, Przybrane kształty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Bielawska, Przybrane kształty (model), 2011, drut, plastelina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Przybrane kształty prezentuje najnowszy cykl rzeźb Alicji Bielawskiej. Prace zestawione razem tworzą na wpół znajome konstelacje obiektów o nieokreślonym przeznaczeniu. Zasłona, meble, podłoga, balustrada, drążki, wykładzina ulegają transformacji, tracąc swój pierwotny kształt, kontekst i funkcję. Doświadczenie materiału i konfrontacja z wielkością pracy pozwalają widzom na zbudowanie indywidualnej relacji między własnym ciałem a obiektem. Wykonane z tanich materiałów prace w przewrotny sposób korespondują z przedmiotami z otoczenia człowieka, stanowiąc wariacje na temat postrzegania i zapamiętywania codzienności.

Alicja Bielawska (ur. 1980) – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Uczestniczka European Exchange Academy w Beelitz (Niemcy). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Pokazywała prace na wystawach indywidualnych i grupowych w Polsce, Holandii i Niemczech. Tworzy rzeźby, instalacje, rysunki i pisze poezje. Mieszka i pracuje w Warszawie i Amsterdamie.

Kurator: Monika Szewczyk

Wystawa potrwa do 18 marca 2012 roku
Galeria Arsenał
Białystok
ul. A. Mickiewicza 2

Dodaj komentarz