Spotkanie z Zorką Wollny w Galerii Entropia

24 lutego 2012 roku w Galerii Entropia we Wrocławiu odbędzie się XIII spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy z artystką Zorką Wollny zatytułowane Kompozycje przestrzenne.

Zorka Wollny, „Koncert na wysokie obcasy”, fot. Adam T. Burton, Norwich 2011 (źródło: materiał prasowy)

Zorka Wollny, „Koncert na wysokie obcasy”, fot. Adam T. Burton, Norwich 2011 (źródło: materiał prasowy)

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi (począwszy od rzeźby, poprzez instalacje, aż do działań performatywnych czy interwencji w przestrzeni publicznej). Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino
Prowadzenie spotkania: Michał Oganiaczyk

Zorka Wollny – urodzona w 1980 roku. Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie, gdzie obecnie broni pracy doktorskiej. Jest asystentką w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Współpracuje z najważniejszymi polskimi instytucjami artystycznymi zajmującymi się sztuką współczesną. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury, jest również laureatką Nagrody im. E. Gepperta. W 2009 roku została nominowana do nagrody Fundacji Deutsche Banku dla najlepszego młodego artysty, a w 2010 roku magazyn sztuki Arteon przyznał jej tytuł Artystki Roku.

Oprócz serii onirycznych filmów, ma w swoim dorobku cykl performansów choreograficznych, realizowanych dla instytucji muzealnych oraz koncertów (zazwyczaj we współpracy z Anną Szwajgier). Bierze udział w wystawach, wydarzeniach muzycznych i teatralnych.

Główne wątki w jej sztuce to tematyka feministyczna, krytyka instytucji, kodów i konwencji kulturowych, a także poszukiwanie w ich ramach możliwości indywidualnej ekspresji.

Spotkanie odbędzie się: 24 lutego, godz.18.00
Galeria Entropia
ul.Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz