• 2012-02-14

Wysoka Kultura. Kontrrewolucja

Do 29 lutego 2012 roku w Galerii Miejskiej w Tarnowie można oglądać wystawę Wysoka Kultura. Kontrrewolucja. Wystawa jest częścią projektu Wysoka Kultura.

Wysoka Kultura. Kontrrewolucja (źródło: materiały prasowe)

Wysoka Kultura. Kontrrewolucja (źródło: materiały prasowe)

Artyści biorący udział w wystawie:

Agnieszka Bartak-Lisikiewicz, Egil Bjørnsson, Peter Holzhubbel, Janusz Janczy, Światosław Karwat, Magdalena Lazar, Łukasz Murzyn, Szymon Nowak, Michał Poręba, Adriana Sitkiewicz, Joanna Styrylska-Gałażyn, Piotr Swiatoniowski.

Kurator Łukasz Murzyn o wystawie:

Wystawa prezentuje prace 12 artystów łączących postdyscyplinarne rozumienie formy z pogłębioną, humanistyczną refleksją. Całość tworzy narrację ciekawą przez swoją wieloaspektowość będąc jednocześnie spójną deklaracją artystyczną. Ogólny plan ekspozycji lokuje zebrane prace w niezwykle aktualnym kontekście. Prowokuje do rozważań nad kilkoma typami sytuacji granicznych, liniami napięć i konfliktów wewnątrz dzisiejszego świata sztuki i w obszarze kultury w ogóle. W niecodzienny sposób relacjonuje sytuację instytucji kultury a także lewicującego mainstreamu i wykluczonych konserwatystów, ujawniając asymetryczność przyjmowanych strategii. Zadaje pytanie o parametry sztuki, która byłaby zdolna do przełamania kulturowego status quo i skłania widza do tego, by pod takim kątem oceniać prezentowaną na wystawie propozycję. Dotyka także pozycji odbiorców sztuki i pyta o rolę i uprawnienia kuratora.

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie oraz ZPAP Okręg Tarnowski zapraszają

Wysoka Kultura. Kontrrewolucja
Wernisaż w piątek 10.02, g. 18.30, Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4
Wystawa czynna do 29.02.2012
Wystawa jest częścią projektu Wysoka Kultura

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4, 33-100 Tarnów

Dodaj komentarz