• 2012-02-14

Don Juan w Teatrze Lalek Pleciuga

17 i 18 lutego 2012 r. o godz. 19.00 w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie wystawione będzie przedstawienie Don Juan, czyli…, spektakl tylko dla widzów dorosłych.

Przedstawienie Don Juan, czyli... (źródło: materiał prasowy Teatru Lalek Pleciuga)

Przedstawienie Don Juan, czyli... (źródło: materiał prasowy Teatru Lalek Pleciuga)

Kim jest w dzisiejszym świecie Don Juan? Słynny libertyn, piękny i wiarołomny młodzian, będący jednym z emblematów naszej kultury. Czy w opowieści o jego brawurowych przygodach miłosnych, zdradach i pojedynkach oraz wyzwaniu rzuconym Opatrzności można jeszcze znaleźć coś więcej niż zajmującą historię z przewidywalnym morałem?

A może właśnie dziś – w czasach, gdy idee i wiary murszeją i rozpadają się, stare wartości nikną pośród nowych zasad, a niekiedy i rozpraszają w pustce – zagadka Don Juana dotyczy nas szczególnie? I zmusza do odpowiedzi na pytania o to, w co wierzymy, czego się lękamy i jak daleko sięgają granice naszej pozornie nieograniczonej wolności?

W przedstawieniu Teatru Lalek Pleciuga Don Juan jest lalką. Czy ten mały człowieczek może siebie – i widzów – postawić wobec wielkich pytań? I kto pociąga za sznurki, które wprawiają go w ruch?

Molier
Don Juan, czyli…
na podstawie przekładu Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Reżyseria – Aleksiej Leliavski
Scenografia – Aleksander Wochromiejew
Muzyka – Jacek Wierzchowski
Inspicjentka – Marzena Heropolitańska

Występują:

Katarzyna Klimek
Marta Łągiewka
Rafał Hajdukiewicz
Mirosław Kucharski

17 lutego, godz. 19.00
18 lutego, godz. 19.00

Teatr Lalek Pleciuga
pl. Teatralny 1
Szczecin

Dodaj komentarz