• 2012-02-13

Kotka na rozpalonym blaszanym dachu czyli Walentynki w Teatrze Polskim

14 lutego 2012 roku o godz. 19.30 w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się specjalny, walentynkowy pokaz spektaklu Kotka na rozpalonym blaszanym dachu Tennessee Williamsa w reż. Kuby Kowalskiego. Organizatorzy zapowiadają liczne okazjonalne niespodzianki dla widzów.

Kotka na rozpalonym blaszanym dachu Tennessee Williamsa w reż. Kuby Kowalskiego to przewrotny portret rodziny. Z okazji urodzin patriarchy, plantatora miliardera, przyjeżdżają do rodzinnego domu jego dwaj synowie z żonami. Jubilat obchodzi swoje ostatnie urodziny – jest śmiertelnie chory na raka. Nie wie o tym jego żona, nie wie sam chory; wiedzą synowie i synowe. Świąteczne spotkanie rodzinne przybiera nagle nieoczekiwany obrót…

W spektaklu w reżyserii Kuby Kowalskiego występują: Wojciech Kalwat (Tatulek), Teresa Kwiatkowska (Mamuśka), Ewa Szumska (Margaret), Michał Kaleta (Brick), Barbara Prokopowicz (Mae), Jakub Papuga (Gooper), Andrzej Szubski (Ksiądz).

Scenografia i kostiumy do spektaklu przygotowała Katarzyna Stochalska; reżyserię świateł Damian Pawella, a muzykę Piotr Maciejewski. W pracach nad sztuką brała również udział dramaturżka Julia Holewińska.

Kotka na rozpalonym blaszanym dachu Tennessee Williams, reż. Kuba Kowalski
Teatr Polski w Poznaniu
ul. 27 grudnia 8/10
Poznań

Dodaj komentarz