• 2012-02-10

Międzynarodowa Wystawa Grafiki Japonia i Polska

10 lutego 2012 roku o godz. 18.00 w Galerii ASP Rondo Sztuki w Katowicach odbędzie się wernisaż Międzynarodowej Wystawy Grafiki Japonia i Polska. Wystawa jest reekspozycją wystawy przygotowanej wspólnie przez krakowskie Triennale Grafiki i artystów japońskich skupionych wokół Kioto, prezentowanej w roku 2010 w Miejskim Muzeum w Kioto oraz w Muzeum Prefektury Shimane w Japonii.

Michał Minor, „Elekt ”, 100x70 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Minor, „Elekt ”, 100x70 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Rondo Sztuki w Katowicach gościć będzie wystawę  w ramach współpracy pomiędzy krakowskim SMTG i katowicką ASP. Wystawa polsko – japońska rozpoczyna cykl wystaw, którego apogeum będzie wrześniowa, pokonkursowa wystawa Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

Na wystawie eksponowane będą 82 prace polskich grafików, których autorami jest 32 artystów z całej Polski, zestawione z 77 pracami artystów z Japonii. Jest to wystawa przeglądowa, międzypokoleniowa, która stara się pokazać to, co pod względem treściowym i warsztatowym, odzwierciedla postawy współcześnie tworzących artystów grafików. Obie części wystawy, zarówno część polska jak i japońska, prezentują szeroki wachlarz dokonań artystycznych, które stwarzają możliwości poznawcze i porównawcze.Swój przyjazd na otwarcie wystawy zapowiedziało 16 gości z Japonii.

Międzynarodowa Wystawa Grafiki, Japonia i Polska
Wernisaż: 10 lutego, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 2 marca
Galeria ASP Rondo Sztuki w Katowicach
Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1
Katowice

Dodaj komentarz