Architektura XXI wieku dyskusja i promocja w Zachęcie

9 lutego 2012 roku w księgarni Zachęty w Warszawie odbędzie się dyskusja i promocja publikacji Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku .

Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku. Red. Bogna Świątkowska (źródło: materiał prasowy)

Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku. Red. Bogna Świątkowska (źródło: materiał prasowy)

Publikacja Architektura XXI wieku umieszcza przyszłość architektury w szerszym planie społecznym – słowo architektura oznacza tu nie tylko formy kształtowania przestrzeni poprzez budynki, ale także – w szerszym rozumieniu – wszystko to, co wpływa na architekturę społeczeństw: sposoby (samo)organizacji obywateli, związki architektury z ekonomią, społeczne konsekwencje budynków.

Uczestnicy: Marlena Happach, Piotr Laskowski, Grzegorz Piątek,
Prowadzenie: Bogna Świątkowska

Marlena Happach - architektka, animatorka oraz dydaktyk. Asystentka na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia Odblokuj. Konsultantka w programie Pogotowie architektoniczne dla bibliotek FRSI.

Piotr Laskowski – pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Zakładzie Filozofii i Bioetyki Collegium Medicum, jak również w Wielokulturowym Liceum Humanistycznym im. Jacka Kuronia w Warszawie. Zajmuje się historią idei oraz filozofią polityczną XIX i XX wieku, a także historią i praktyką wolnościowej pedagogiki.

Grzegorz Piątek – krytyk architektury, kurator. Współkurator wystawy Hotel Polonia. The Afterlifie of Buildings na XI Biennale Architektury w Wenecji (2008) nagrodzonej Złotym Lwem. Kurator wystaw i projektów związanych z architekturą m.in. Modernizacion/Modernitzacio (Cuenca/Barcelona, 2010, z Jarosławem Trybusiem); Góry dla Warszawy (Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa, 2009). Członek zarządu Fundacji Centrum Architektury

9 lutego 2012 roku, godz. 18.00
Księgarnia Zachęty Narodowej Galerii Sztuki
Pl. Małachowskiego 3
Warszawa

Dodaj komentarz