• 2012-02-06

Rabastabarbar i Świnka Halinka wystąpią w Polkowicach

15 lutego 2012 roku o godzinie 19.00 w Polkowickim Centrum Animacji wystąpią zespoły Rabastabarbar i Świnka Halinka.

Rabastabarbar na polskim rynku muzycznym pojawił po raz pierwszy w 2004 roku. Założycielami zespołu są: gitarzysta – Andrzej Pluta-Łobacz i basista Marek Grzych. Dwa lata później skład grupy się ustabilizował i dziś tworzą ją również: wokalista – Krzysztof Madej, gitarzysta – Bartek Kozera, perkusista Tomek Potoczny i trębacz – Marcin Stankowski. Artystyczne korzenie zespołu tkwią głęboko w muzyce reggae.

Z czasem jednak grupa zaczęła poszukiwać inspiracji także w innych stylach, takich jak: funky, pop, rock. W 2008 roku za pośrednictwem portalu megatotal.pl Rabastabarbar wydał singiel Spacer Niesamotny i był to drugi przypadek w Polsce wydania płyty finansowanej wyłącznie przez fanów. W ubiegłym roku ukazał się debiutancki krążek zespołu.

Świnki Halinki lokalnym fanom muzyki reggae i ska nie trzeba przedstawiać. Zespół, jak sam o sobie pisze, istnieje od dobrych kilku lat. W sierpniu 2009 roku hucznie obchodził swe 15 urodziny. Przez ten czas w grupie zagrało aż 25 muzyków, tylko wokalista, charyzmatyczny Belushi niezmiennie trwał na swoim stanowisku. Muzyka Świnki Halinki to wybuchowa mieszanka reggae, ska, rocka i folku.

Polkowickie Centrum Animacji. Kino Polkowice
ul. Skarbników 4
Polkowice

Dodaj komentarz