• 2012-02-06

Koncert estońskiego chóru Repertorio Vocale na inaugurację Festiwalu Mundus Cantat

10 lutego 2012 roku o godzinie 19.00 w kościele św. Jerzego w Sopocie odbędzie się koncert chóru Repertorio Vocale zatytułowany Dźwięki Estonii. Estoński chór uświetni inaugurację ósmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat w Sopocie.

VIII Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat w Sopocie (źródło: materiał prasowy)

VIII Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat w Sopocie (źródło: materiał prasowy)

Repertorio Vocale to grupa utalentowanych śpiewaków, która koncentruje się na wykonawstwie muzyki współczesnej i odnajdowaniu jej korzeni w kompozycjach pochodzących z epoki renesansu i baroku. Dlatego w repertuarze zespołu, obok twórczości kompozytorów młodego pokolenia, odnajdziemy dużą dawkę utworów Carlo Gesualdo, Luca Marenzio, Heinricha Schütza i innych twórców muzyki dawnej.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat odbędzie się w zarówno w Trójmieście oraz w innych częściach Pomorza, gdzie muzyka chóralna nie gości zbyt często. Koncerty towarzyszące Festiwalowi będą odbywały się przez cały rok, natomiast na część konkursową będziemy musieli poczekać do maja.

W ramach festiwalu odbędą się m.in. uroczysta parada chórów ul. Bohaterów Monte Cassino, przesłuchania konkursowe, gala finałowa, koncerty towarzyszące, warsztaty wokalne, warsztaty dyrygenckie, chóralny performance oraz muzyczny flash mob.

10 lutego, godz. 19.00
Kościół św. Jerzego
ul. Kościuszki 1
Sopot

Dodaj komentarz