• 2012-02-06

XIV Festiwal Polkowickie Dni Teatru – Oblicza Teatru

26 lutego 2012 roku rozpocznie się XIV Festiwal Polkowickie Dni Teatru – Oblicza Teatru. W tym roku przedstawienia będą prezentowane także poza Polkowicami. Dwa spośród 10 spektakli, wchodzących w skład Nurtu Głównego tegorocznej edycji Festiwalu zostaną wystawione w Bolesławcu i Jaworze.

Spotkanie na Polkowickich Dniach Teatru (źródło: materiał prasowy)

Spotkanie na Polkowickich Dniach Teatru (źródło: materiał prasowy)

 

7 marca w Jaworskim Ośrodku Kultury zostanie zaprezentowany spektakl Spotkanie w wykonaniu oraz reżyserii Doroty Landowskiej i Joanny Szczepkowskiej. Natomiast w Bolesławcu 29 marca  swój spektakl Bal manekinów wystawi Teatr Polski ze Szczecina.

Bal manekin na Polkowickich Dniach Teatru (źródło: materiał prasowy)

Bal manekin na Polkowickich Dniach Teatru (źródło: materiał prasowy)

Festiwal z roku na rok się rozwija i poszerza krąg swoich odbiorców. W spektaklach uczestniczą nie tylko polkowiczanie. Publiczność przyjeżdża do nas z okolicznych miast, m.in. Bolesławca i Jawora. Zależało mi, by tamtejszym miłośnikom teatru ułatwić możliwość skorzystania z festiwalowych propozycji. W tym roku będą to tylko dwa przedstawienia, ale w kolejnych edycjach mamy zamiar zacieśnić współpracę. Marzę, by w przyszłości Polkowickie Dni Teatru rozrosły się na cały Dolny Śląsk.
Andrzej Wierdak, dyrektor artystyczny Oblicz Teatru

XIV Polkowickie Dni Teatru – Oblicza Teatru
Luty – marzec 2012 r.
Polkowice, Jawor, Bolesławiec

Dodaj komentarz