• 2012-02-06

Premiera baletu Chapters Krzysztofa Pastora

15 lutego 2012 roku w Amsterdamie odbędzie się premiera baletu Chapters (Rozdziały) Krzysztofa Pastora do muzyki Witolda Lutosławskiego.

W repertuarze Het Nationale Ballet pojawi się nowy balet autorski Krzysztofa Pastora do muzyki IV Symfonii Witolda Lutosławskiego. Holenderski Balet Narodowy obchodzi uroczyście 50-lecie swojej działalności, co zaowocowało w tym sezonie wyjątkowo bogatym programem artystycznym.

Obok prezentacji tytułów klasycznych (Giselle, Jezioro łabędzie, Dziadek do orzechów i król myszy) oraz baletów George’a Balanchine’a i Williama Forsythe’a, nowe prace przygotują w tym okresie m.in. trzej stali choreografowie Holenderskiego Baletu Narodowego: Hans van Manen, Krzysztof Pastor i dyrektor Ted Brandsen.

Premiera nowej pracy Pastora, Chapters, w Amsterdamie odbędzie się w ramach wieczoru zatytułowanego Present/s na scenie Het Muziektheater.

Wykonanie IV Symfonii Witolda Lutosławskiego przez orkiestrę Holland Symfonia poprowadzi dyrygent Matthew Rowe. Kostiumy i projekcje wideo zaprojektował do baletu Pastora słynny holenderski scenograf Keso Dekker, a reżyserem świateł jest stały współpracownik polskiego choreografa Bert Dalhuysen.

15 lutego
Het Nationale Ballet
Waterlooplein 22
Amsterdam

Dodaj komentarz