• 2012-02-04

Wystawa Gruppy w Galerii Milano

Od 22 lutego 2012 roku w Galerii Milano w Warszawie można będzie oglądać wystawę formacji Gruppa Cudotwórca i jego pięciu kolegów.

Ryszard Wożniak, z cyklu " Sztuka jaką lubię" (źródło: materiał prasowy)

Ryszard Wożniak, z cyklu " Sztuka jaką lubię" (źródło: materiał prasowy)

Gruppa – to jedna z formacji artystycznych lat osiemdziesiątych. Tworzyli ją artyści młodego pokolenia warszawskiej ASP, którzy wspólnie rozpoczynali artystyczną drogę: Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk i Ryszard Woźniak. W atmosferze niepewności, ale także zabawy dystansowali się od tej rzeczywistości, dorabiając jej gębę poprzez śmiech i ironię. To była ich recepta na te czasy i… na artystyczną działalność.

Od lat dziewiędziesiątych, gdy diametralnie zmieniła się polska rzeczywistość, artyści nie działają już pod szyldem Gruppa, ale kontynuują  pracę artystyczną, każdy już na własny rachunek (oprócz Pawła Kowalewksiego, który założył agencję reklamową). Twórcy są nadal jednymi z bardziej rozpoznawalnych artystów w polskim art worldzie, a każdy z nich wypracował własną, indywidualną i charakterystyczną stylistykę.

Wystawa w Galerii Milano jest niepowtarzaną okazją prześledzenia i skonfrontowania ze sobą współczesnych, najnowszych prac artystów Gruppy. Zobaczymy też aktualne prace Pawła Kowalewskiego, który od 1992 r. nie eksponował swoich obrazów.

Na pokaz artyści wspólnie przygotują nowy numer Oj dobrze już – kultowego pisma, które redagowali w latach 80.

Artyści biorący udział w wystawie: Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk i Ryszard Woźniak.

Wernisaż: 21 lutego 2012 roku, godz.19.00
Wystawa potrwa do 17 marca 2012 roku
Galeria Milano
ul. Waszyngtona 2a
Warszawa

Dodaj komentarz