• 2012-02-03

Przepisy na przestrzeń publiczną w Sielcach

4 lutego 2012 roku o godz. 12.00 w Teatrze Baza w Sielcach odbędzie się  debata Przepisy na przestrzeń publiczną w ramach projektu Sielce Architektów.

Logo debaty (źródło: materiał prasowy)

Logo debaty (źródło: materiał prasowy)

Jak mieszkańcy mogą wpływać na przestrzeń dzielnicy? Tym pytaniem rozpocznie się debata Przepisy na przestrzeń publiczną. Zaproszeni goście przedstawią krótkie prezentacje dotyczące dobrych przykładów/przepisów na przestrzeń w kontekście projektowania urbanistycznego, inicjatyw oddolnych oraz praw mieszkańców. Następnie odbędzie się dyskusja. Celem projektu Sielce Architektów jest świadome i wspólne kształtowanie przestrzeni publicznej miasta oraz zainicjowanie procesu, w którym architekci, lokalni aktywiści i mieszkańcy mogą działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

W dyskusji udział wezmą eksperci stykający się z materią przestrzeni publicznej na co dzień: Marlena Happach (architektka, Stowarzyszenie Odblokuj), Krzysztof Herbst (socjolog, specjalista w zakresie planowania przestrzennego i socjologii miasta), Jagoda Glińska – Kolektyw Syrena oraz przedstawiciel Centrum Komunikacji Społecznej.

O projekcie i Sielcach opowiedzą: Anna Cudny (WAPW) oraz Maciej Łepkowski (Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia, Partnerstwo Moje Sielce).
Moderatorką debaty jest Joanna Erbel (socjolożka).

Punktem wyjścia do dyskusji jest przykład i problemy Sielc oraz projekt Sielce Architektów jako spotkanie mieszkańca z architektem. Projekt jest realizowany wspólnie przez Pracownię Kompozycji Urbanistycznej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Partnerstwo dla Mokotowa Moje Sielce oraz Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia.

Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty dla dzieci Sielecko, sąsiedzko! oraz wystawa Sielce Architektów jako wstęp do szerszej dyskusji o potrzebach przestrzennych miasta i zachęta do angażowania się w proces jego transformacji.

Organizatorzy: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Partnerstwo dla Mokotowa Moje Sielce,  Stowarzyszenie Twórcze Zderzenia.

Termin: 4 lutego 2012 roku, godz. 12.00
Teatr Baza
ul. Podchorążych 39
Dolny Mokotów- Sielce

Dodaj komentarz