Pecha Kucha Night vol. 5

4 lutego 2012 roku o godz. 13.40 w Zamku w Cieszynie odbędzie się Pecha Kucha Night vol. 5

Pecha Kucha Night vol. 5 (źródło: materiał prasowy)

Pecha Kucha Night vol. 5 (źródło: materiał prasowy)

Pecha Kucha (peczakcza po japońsku pogawędka) to impreza organizowana w ponad 390 miastach na całym świecie a w Katowicach już po raz 4! Jej pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture w Tokio. To rodzaj nieformalnego spotkania, na którym zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia – wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja!

PechaKucha Night ma charakter otwarty i niekomercyjny, ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Uczestnicy imprezy prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20×20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat.

Zamek Cieszyn
ul. Stary targ 2, budynek Oranżerii
Cieszyn

Dodaj komentarz