• 2012-01-31

Kinomuzeum w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Od 3 lutego 2012 r. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przejdzie metamorfozę i pokaże się publiczności od zupełnie nowej strony jako przestrzeń kinowa dla wszystkich miłośników ambitnego kina.

Kinomuzeum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kinomuzeum (źródło: materiały prasowe organizatora)

Już w lutym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przejdzie metamorfozę i pokaże się publiczności od zupełnie nowej strony jako przestrzeń kinowa dla wszystkich miłośników ambitnego kina.

W programie Kinomuzeum znajdą się zarówno zjawiska słabo reprezentowane w kinematografii głównego nurtu, jak i pokazy filmów fabularnych, które miały swoje premiery w ramach najważniejszych festiwali filmowych. Kinomuzeum rozpocznie swoją działalność premierowym pokazem Wstydu Stevea McQueena z ostatniego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

W ofercie filmowych nowości znajdą się również najnowsze dzieła takich twórców jak Miranda July (Przyszłość), Jan Švankmajer (Przeżyć swoje życie), Wilhelm Sasnal (Z daleka widok jest piękny), Wojciech Smarzowski (Róża), Phil Mulloy (Goodbye Mister Christie) oraz odrestaurowany w wersji HD legendarny film Jerzego Skolimowskiego Na samym dnie.

Kinomuzeum
3 lutego – 3 marca 2012 r.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Warszawa

Dodaj komentarz