Młode malarstwo w Gdańsku. Dyplomy 2011

3 lutego 2012 roku o godzinie 17.00 w Ratuszu Miasta Gdańska odbędzie się wernisaż wystawy prac absolwentów Wydziału Malarstwa Akademii w Gdańsku, Młode malarstwo w Gdańsku. Dyplomy 2011.

Anna Wypych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Wypych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawę składają się prace dyplomowe 17 absolwentów, prezentując szerokie spektrum twórczych możliwości: malarstwo, obiekty, instalacje, filmy wideo oraz animacje. Różnorodność postaw artystycznych to efekt indywidualnej pracy studenta z pedagogiem. Dzieła pokazywane na wystawie to jedynie wybór, którego dokonaliśmy ze względów ekspozycyjnych – każdy z dyplomantów prezentował na swojej obronie znacznie więcej prac. Pomimo koniecznej selektywności wyraźnie widać, że każdy z nich wypracował swój własny język.

Na wystawie prezentujemy młodych artystów oraz uczelniany projekt unijny. Projekt Zwiększenie dostępu do edukacji artystycznej poprzez poprawę stanu infrastruktury ASP w Gdańsku pozwoli następnym pokoleniom młodzieży rozwijać się i kształcić w nowoczesnej uczelni.

Wystawa jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Ratusz Głównego Miasta Gdańska
ul. Długa 46/47
Gdańsk

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR