• 2012-01-28

Jak nie teraz to kiedy, jak nie my to kto? w Teatrze Łaźnia Nowa

W dniach 2, 3, 4 i 5 lutego 2012 roku o godzinie 19.00 w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się spektakl Jak nie teraz to kiedy, jak nie my to kto?, którego premiera miała miejsce 9 grudnia 2011 roku, w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia.

Jak nie teraz to kiedy jak nie my to kto?(fot. Bartosz Siedlik)

Jak nie teraz to kiedy jak nie my to kto? (fot. Bartosz Siedlik)

Akcja spektaklu Jak nie teraz to kiedy, jak nie my to kto? rozgrywa się na pokładzie okrętu.  Lamia – główna bohaterka – to współczesna dziewczyna, która postanawia stworzyć prywatną narrację historyczną, odnajdując i nazywając tym samym swoje miejsce w historii. Podróż Lamii przypomina wędrówkę Alicji po krainie czarów, podczas której spotyka znaczące postaci z historii Polski na czele z Lechem Wałęsą, Emilią Plater, Anną Walentynowicz, czy Rejtanem.

W scenariuszu sztuki wykorzystano między innymi fragmenty tekstów Tomasza Jastruna, Edwarda Stachury, Anny Walentynowicz, biografię Henryki Krzywonos, czy też 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi Juliusza Verna. Znalazły się tam także cytaty z dzieł Franciszka Zabłockiego oraz wierszy i piosenek anonimowych autorów.

Jak nie teraz to kiedy jak nie my to kto? (fot. Bartosz Siedlik)

Jak nie teraz to kiedy jak nie my to kto? (fot. Bartosz Siedlik)

Koprodukcja: Teatr Ludowy w Krakowie/ Teatr Łaźnia Nowa/ Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia.
Reżyseria: Małgorzata Głuchowska. Scenariusz: Małgorzata Głuchowska, Justyna Lipko-Konieczna. Scenografia i kostiumy: Ewa Machnio. Muzyka: Maria Rumińska. Video: Mikołaj Walenczykowski.
Aktorzy: Patrycja Durska, Katarzyna Kołeczek, Katarzyna Neinert, Jagoda Pietruszkówna, Iwona Sitkowska, Aneta Wirzinkiewicz, Gena Wydrych, Piotr Franasowicz, Grzegorz Sowa.

2, 3, 4, 5 lutego 2012 r., o godz. 19.00
Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25
31-977 Kraków

Dodaj komentarz