• 2012-01-28

Ecofashion Weekend 2012

3 lutego 2012 roku w Krakowie, recyklingowymi warsztatami przerabiania ubrań i torebek, rozpocznie się Ecofashion Weekend 2012.

Ecofashion Weekend 2011, fot. Piotr Kierat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ecofashion Weekend 2011, fot. Piotr Kierat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fani modowego recyklingu co roku z niecierpliwością wyczekują lutowej imprezy Ecofashion Weekend, organizowanej przez Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz Agencję Modelek i Promocji Mody Reklamex. Nadchodzące wydarzenia są na pewno świetną wiadomością dla tych, którzy wolą spędzić wolny czas na kreatywnych, twórczych działaniach zamiast marnować go przed telewizorem.

Ecofashion Weekend rozpocznie się recyklingowymi warsztatami przerabiania ubrań i torebek. Warsztaty odbędą się 3 lutego w piątek w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ulicy Zamoyskiego 52, start od godz. 14.00. Są otwarte i bezpłatne dla wszystkich, którzy chcieliby tchnąć drugie życie w swoje ulubione spodnie, koszule czy sukienki lub nadać zwariowany look starej torebce. Oprócz oczywistych modowych korzyści – przerabiając, a nie wyrzucając ubrania, robimy pozornie małą, ale ważną rzecz dla środowiska naturalnego.

Junk Fashion Show 2012

Nietrwałe i ulotne, ale inspirujące, awangardowe, zaskakujące formą i precyzyjnym wykonaniem – takie właśnie są papierowe projekty, wykonane przez studentów I roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Zawładną one pierwszą częścią pokazu Junk Fashion Show i na pewno dostarczą zgromadzonej publiczności niesamowitych estetycznych wrażeń.

Studenci II roku zaprezentują natomiast nowe oblicze uwielbianego przez wszystkich jeansu. Specyfika tej tkaniny pozwala twórczo ingerować w materiał dając zaskakujące i intrygujące efekty. To wszystko już w niedzielę 5 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury.

Ecofashion Weekend 2012

Recyklingowe Warsztaty
3 lutego 2012 r. godz. 14.00
Budynek  Krakowskich Szkół Artystycznych, ul. Zamoyskiego 52

Junk Fashion Show 2012
5 lutego 2012 r.
Nowohuckie Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz