• 2012-01-27

Po co książki? – debata

31 stycznia 2012 roku o godz. 18.00 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się spotkanie Po co książki. Czy to już naprawdę koniec? z udziałem: Grzegorza Gaudena, Dariusza Nowackiego i Pawła Dunin-Wąsowicza. Spotkanine poprowadzi Robert Mirzyński.

Spotkanie rozpoczyna nowy cykl Świat przedstawiony. Literatura – nauka – media. Oprócz debaty, w ramach programu Paweł Dunin-Wąsowicz poprowadzi lekcję Jak zrobić pismo kulturalne z niczego w Liceum Ogólnokształcącym św Marii Magdaleny, Grzegorz Gauden spotka się z opiekunami Dyskusyjnych Klubów Książki w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury, a Dariusz Nowacki poprowadzi seminarium pt. Krytyka literacka dzisiaj.

Grzegorz Gauden (1953) – dyrektor Instytutu Książki. W 1999 został prezesem zarządu spółki Presspublica, a w okresie od września 2004 do września 2006 był redaktorem naczelnym dziennika Rzeczpospolita. Pełni funkcję wiceprezesa Izby Wydawców Prasy, a także Stowarzyszenia Polska Książka.

Dariusz Nowacki (1965) – krytyk literacki i badacz literatury, pracownik Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Redaktor kwartalnika kulturalnego Opcje, były redaktor kwartalnika literackiego FA-art. Zajmuje się głównie współczesną prozą polską. Opublikował zbiór szkiców krytycznych Zawód: czytelnik (1999), za który otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, rozprawę Ja nieuniknione. O podmiocie pisarstwa Jerzego Andrzejewskiego (2000) oraz książkę krytycznoliteracką Wielkie Wczoraj (2004).

Paweł Dunin-Wąsowicz (1967) – publicysta, krytyk literacki, szef wydawnictwa Lampa i Iskra Boża i redaktor naczelny czasopisma Lampa. Wraz z Tomaszem Łubieńskim i Kingą Dunin prowadził program Dobre książki w TVP1. Odkrywca i wydawca Doroty Masłowskiej. Razem z Jarosławem Lipszycem i Piotrem Mareckim założył blog Kumple. Laureat Paszportu Polityki (2005), kategoria kreator kultury. Śpiewa i gra na gitarze w zespole Meble, który reklamuje jako najgorszy zespół świata.

Centrum Kultury Zamek
Święty Marcin 80/82
Poznań

Dodaj komentarz