• 2012-01-26

Sztuka konserwacji – wykład Moniki Szewczyk w Galerii Arsenał

2 lutego 2012 roku o godzinie 18.00 w Galerii Arsenał w Białymstoku odbędzie się wykład Moniki Szewczyk Sztuka konserwacji,  wykład odbędzie się w ramach cyklu Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?

Kadr z filmu Żywot Braina (źródło: materiał prasowy)

Kadr z filmu Żywot Braina (źródło: materiał prasowy)

Co to znaczy myśleć o rozmowie – o konwersacji – jako o sztuce? I w jakim sensie też można traktować sztukę jako coś, co jest produkowane przez wymianę słów? Monika Szewczyk zadała te pytania w dwóch tekstach publikowanych przez internetowe czasopismo e-flux journal i ostatnio kontynuowała badania w tym kierunku podczas seminarium w Akademii Sztuk Pięknych w Bergen (Norwegia). Przy okazji wykładu w Galerii Arsenał opowie o tych badaniach, skupiając się na pewnej sprzeczności między rozmową (lub sztuką konwersacji) a podjęciem decyzji – decyzji estetycznych, ale też politycznych.

Monika Szewczyk dzieli swój czas między pisanie, redagowanie, organizowanie wystaw i pracę dydaktyczną. Przez ostatnie cztery lata pracowała w Witte de With Center for Contemporary Art w Rotterdamie (Holandia) jako redaktor publikacji oraz w Piet Zwart Institute w Rotterdamie i w Akademii Sztuk Pięknych w Bergen jako profesor teorii pisania.

Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz