• 2012-01-25

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty koproducentem nowego filmu Przemysława Wojcieszka

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaangażowało się w produkcję  nowego filmu Przemysława Wojcieszka, pt. Sekret.

Kadr z filmu Sekret (źródło: materiał prasowy Stowarzyszenia Nowe Horynonty)

Kadr z filmu Sekret (źródło: materiał prasowy Stowarzyszenia Nowe Horynonty)

Premiera najnowszego filmu wrocławskiego reżysera odbędzie się podczas 62. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (9-19 lutego 2012). To już trzeci film Wojcieszka prezentowany w Berlinie w sekcji Forum, która jest poświęcona kinu niezależnemu.

Zdjęcia do Sekretu powstały jesienią 2011 roku we Wrocławiu i okolicach. W rolach głównych wystąpili Tomasz Tyndyk, Agnieszka Podsiadlik i Marek Kępiński. Film opowiada o trzydziestolatku występującym jako drag queen, który poznaje dramatyczną historię swojej rodziny.

Głównymi przyczynami zaangażowania się Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w nową produkcję Wojcieszka była chęć pomocy reżyserowi w dokończeniu filmu (wsparcia odmówił m.in. Dolnośląski Konkurs Filmowy) oraz promowanie niezależnego, nowohoryzontowego kina.

Twórczość Wojcieszka jest dobrze znana festiwalowej publiczności, podczas 10 edycji Nowych Horyzontów w 2010 roku międzynarodowe jury przyznało reżyserowi nagrodę główną w konkursie Nowe Filmy Polskie za Made in Poland. Film Sekret otrzymał także wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Dodaj komentarz