• 2012-01-24

Rozświetlić kryzys! – design światła w Polsce

Od 24 stycznia 2012 roku o godzinie 18.00 w krakowskiej Galerii BB odbędzie się otwarcie wystawy Rozświetlić kryzys! – największą w Polsce prezentację designu światła.

Przemysław Stopa - FIN (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przemysław Stopa - FIN (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polski design jest jak sofa Blow Agaty Kulik – nadmuchany! Jest już obecny w mediach, na licznych festiwalach i targach designu. Ale nie ma go w polskich domach!

Coraz większe środki przeznaczane są na kształcenie projektantów. Kolejne uczelnie i uniwersytety uruchamiają wydziały designu. Brak natomiast mądrego i długofalowego programu edukacji polskiego społeczeństwa w kierunku poznawania i rozumienia znaczenia dobrego wzornictwa w naszym codziennym życiu.

Mamy w Polsce zdolnych, ambitnych, utalentowanych i pracowitych projektantów. Zbyt mało mamy jednak odbiorców ich projektów i produktów.

Dlatego założyłam Fundację Fly with Art. Będziemy promować polską sztukę i design. Będziemy promować ich twórców. A przede wszystkim podejmiemy działania w kierunku tworzenia rynku na ich produkty. Tworzyć modę na polski design.

Rozpoczynamy 2012 rok projektem Rozświetlić Kryzys! z udziałem 19 projektantów. Największa jak dotychczas w Polsce prezentacja designu światła.

Strach przed kryzysem towarzyszy nam przez ostatnie trzy lata. Media informują, że w tym roku skutki kryzysu odczują także Polacy. A więc Rozświetlmy Kryzys!

Waty, lumeny, kandele… Światło na naszą depresję i ponure nastroje. Praktyczne i niepraktyczne, intrygujące i zachwycające… Zaprojektowane, żeby świecić, oświecać i podziwiać.
Zapraszam na wystawę.

Anita Bialic

Rozświetlić kryzys! – design światła w Polsce
Daria Burlińska, CablePower, EMANDES, Joanna Figurniak, Pani Jurek, Kafti, Anna Kłósko, Olga Łaniewska, Jeremi Nagrabecki, Katarzyna Okińczyc, Alicja Panasiewicz, Piotr Paszkiewicz, Puff – Buff, Michał Radziemski, Razy2, Tomasz Andrzej Rudkiewicz, Tomek Rygalik, Przemysław Stopa, Tabanda.

24 stycznia – 31 marca 2012 roku
Galeria BB
Kraków

Dodaj komentarz