• 2012-01-24

Nagrody w 4 edycji konkursu Fashion Designer Awards 2012

Do 29 lutego 2012 r. można nadsyłać zgłoszenia do 4 edycji międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów mody Fashion Designer Awards 2012. Zwycięzca konkursu odwiedzi światowe stolice mody.

Fashion Designer Awards 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fashion Designer Awards 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mediolan, Paryż, Berlin czekają na zwycięzcę 4 edycji Fashion Designer Awards, gdzie będzie uczestniczył w jednych z najbardziej prestiżowych wydarzeń świata mody.

W Mediolanie pozna tajniki projektowania w atelier Roberto Musso – honorowego przewodniczącego jury oraz gościa specjalnego tej edycji . Podczas stażu w Mediolanie będzie przygotowywał kolekcję pod okiem Musso na Milan Fashion Week.

Roberto Musso ukończył studia na Sorbonie, współpracował z domem mody Barney`s w Nowym Jorku. Swe damskie kolekcje pret-a-porter pokazuje na Fashion Week w Mediolanie od 2001 roku. Ostatnia z nich została stworzona przy współpracy z projektantką biżuterii Osanną Visconti di Modrone. Jest mistrzem w technikach tworzenia tkanin i ich wzornictwa a jego kolekcje zyskały uznanie nie tylko rodzimych mediów, ale także międzynarodowej prasy na czele z VOGUE.

Czasami ludzie utalentowani, by zrobić karierę muszą pojawić się we właściwym miejscu o właściwej porze – mam nadzieję, iż w tym wypadku będzie to wygrana w konkursie Fashion Designer Awards i staż w moim atelier.
Roberto Musso

Zwycięzca 4 edycji konkursu Fashion Designer Awards pojedzie także do Paryża na Paris Fashion Week.

Już w lipcu odwiedzi największe targi modowe w Berlinie Bread&Butter, organizowane na historycznym lotnisku Tempelhof na których można zobaczyć pokazy ponad 700 najlepszych marek odzieżowych. Zwycięzca Fashion Designer Awards pojedzie na nie razem ze zwycięzcą Polish Puma Creative Factory , imprezy organizowanej pod patronatem Fashion Designer Awards. Nagrodą finansową w konkursie jest 10.000 PLN ufundowane przez Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz 2,5 letnie stypendium w tej szkole.

Laureaci 2 i 3 miejsca wygrywają roczne stypendia w MSKPU. Wybrani finaliści otrzymają: staż w redakcji magazynu FLESZ oraz staż w atelier BohoBoco.

Kwalifikacje do Fashion Designer Awards 2012
7 grudnia – 29 lutego 2012 roku

Dodaj komentarz