• 2012-01-21

Ferie zimowe z Centrum Sztuki WRO

Do 3 lutego 2012 roku Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu zaprasza do zabawy na kolorowej Platformie Interaktywnej – intuicyjnej, umożliwiającej tworzenie dynamicznej przestrzeni dźwiękowej, instalacji przeznaczonej dla publiczności w każdym wieku.

Platforma interaktywna, instalacja Dominiki Sobolewskiej i Pawła Janickiego, fot. J. Sokołowska

Platforma interaktywna, instalacja Dominiki Sobolewskiej i Pawła Janickiego, fot. J. Sokołowska

Wszystkim spędzającym zimowe ferie we Wrocławiu WRO proponuje zabawę na kolorowej Platformie Interaktywnej – intuicyjnej, umożliwiającej tworzenie dynamicznej przestrzeni dźwiękowej, instalacji przeznaczonej dla publiczności w każdym wieku.

Interaktywny mechanizm Platformy śledzi ruch i gesty użytkowników przemieszczających się po barwnych polach i zamienia je w indywidualne kompozycje muzyczne. Instalacja wrocławskich artystów Dominiki Sobolewskiej i Pawła Janickiego, współtworząca wystawę Interaktywny Plac Zabaw, była z sukcesem prezentowana w wielu przestrzeniach, m.in. na wrocławskim Rynku podczas Biennale WRO 2011, czy ostatnio, w połowie grudnia, w Centrum Kultury Współczesnej Garaż w Moskwie.

Oprócz Platformy w galerii WRO trwa wystawa Cichym ścigałam ją lotem II, czyli zbiór frapujących obiektów i kompozycji medialnych autorstwa Izabelli Gustowskiej, intensywnie wypełniających jej wizualną i dźwiękową przestrzeń.

Ze względu na duże zainteresowanie publiczności, czas trwania obu ekspozycji został wydłużony.

Platforma Interaktywna
Cichym ścigałam ją lotem II
Centrum Sztuki WRO, Widok 7
Wrocław

Wystawy czynne do 3 lutego 2012 r.

Dodaj komentarz