• 2012-01-20

Molly Nilsson w Krakowie i Warszawie

30 stycznia 2012 r. o godz. 21.00 w Pięknym Psie w Krakowie, a 31 stycznia 2012 r. o godz. 22.00 w Cafe Kulturalnej w Warszawie odbędą się koncerty Molly Nilsson.

Molly Nilsson (źródło: materiał prasowy organizatora)

Molly Nilsson (źródło: materiał prasowy organizatora)

Molly Nilsson. Dziewczyna, której nie chce się czekać, aż ktoś poprosi ją do tańca i spontanicznie projektuje swój własny muzyczny kram. Zakłada label Dark Skies Association, z łatwością lecz nie pochopnie kreśli linijki zawstydzająco osobistych tekstów i ubiera je czule w synthpopową siatkę dźwięków. Nilsson połknęła bakcyla DIY (do it yourself) – kręci i montuje osobliwe teledyski, a nawet własnoręcznie farbuje promocyjne tiszerty.

Dzieciństwo spędziła w Sztokholmie, by zaraz po szkole przeprowadzić się do Niemiec. Od kilku lat mieszka w berlińskiej dzielnicy Neukölln, gdzie swój czas dzieli pomiędzy etat w galerii sztuki i muzykę. Jednak z jej utworów tchnie gęstą tęsknotą, jakby nigdzie tak naprawdę nie czuła się u siebie. Polska będzie kolejnym przystankiem w długiej trasie promującej jej nowy krążek History, którego premiera odbyła się w grudniu 2011 r.

Molly Nilsson (źródło: materiał prasowy organizatora)

Molly Nilsson (źródło: materiał prasowy organizatora)

Do krakowskiego klubu Piękny Pies zawita 30 stycznia, prosto z koncertu w Pradze. Dzień później 31 stycznia zjawi się w warszawskiej Cafe Kulturalnej.

W kwestii opłaty za wstęp organizatorzy niczego nie narzucają. Może nią być wkład w tak bliski Molly nurt do it yourself – od domowych wypieków po nieoczekiwane wytwory wyobraźni.

30 stycznia 2012 r., godz. 21.00
Klub Piękny Pies
ul. Sławkowska 6a – oficyna
Kraków

31 stycznia 2012 r., godz. 22.00
Cafe Kulturalna
Plac Defilad 1
Warszawa

Dodaj komentarz