• 2012-01-18

Marsz Polonia w Teatrze Powszechnym w Łodzi

21 stycznia 2012 r. o godzinie 19.00 odbędzie się prapremiera spektaklu Marsz Polonia na podstawie tekstu Jerzego Pilcha.

Plakat spektaklu "Marsz Polonia" (źródło: materiały prasowe Teatru Powszechnego w Łodzi)

Plakat spektaklu "Marsz Polonia" (źródło: materiały prasowe Teatru Powszechnego w Łodzi)

Szalona opowieść o Polsce i naszych narodowych upiorach, nawiązująca do Wesela i Balu w operze. Wielkie przyjęcie w twierdzy komunistycznego magnata, sąsiadującej z arcypolskim dworem. Korowód historycznych i jak najbardziej współczesnych postaci z kręgów polityki, biznesu i kultury bawi się, a jednocześnie zaciekle spiera o patriotyczne pryncypia.

Wszyscy czują, że w powietrzu wisi wielka rzeź – konfrontacja dwóch Polsk… Niczym w sennym koszmarze rzeczywistość miesza się z fantazją, historia z mitem, prawda z kłamstwem, komizm z tragedią. Jerzy Pilch w sposób na poły prześmiewczy, na poły wizjonerski przedstawia nas – Polaków, którzy od wieków nie mogą dojść ze sobą do zgody.

Reżyseria: Jacek Głomb
Adaptacja: Robert Urbański
Scenografia: Małgorzata Bulanda
Muzyka: Bartek Straburzyński
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz
Grają: Marta Górecka, Mirosław Henke, Andrzej Jakubas, Jakub Kotyński, Janusz Kubicki, Aleksandra Listwan, Artur Majewski, Barbara Połomska, Jan Wojciech Poradowski, Marek Ślosarski, Grzegorz Wojdon, Arkadiusz Wójcik, Magda Zając, Artur Zawadzki

21 stycznia 2012 r., godz. 19.00
Teatr Powszechny w Łodzi
ul. Legionów 21
Łódź

Dodaj komentarz