• 2012-01-17

Przystawka z kultury

2 lutego 2012 r. o godz. 19.00 Kulturalny Klub Kolacyjny w Warszawie zaprasza na trzecie spotkanie Przystawka z kultury, tym razem poświęcone jedzeniu w filmach.

Przystawka z kultury - czym smakuje kino? (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przystawka z kultury - czym smakuje kino? (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy zdarzyło Wam się, że obrazy jedzenia w filmach tak pobudziły Waszą wyobraźnię, że niemal poczuliście ich smak i zapach? Znacie filmy w których potrawy odgrywają rolę głównych bohaterów?

Jeśli macie apetyt na dobre kino i wyśmienite przystawki Kulturalny Klub Kolacyjny zaprasza na trzecie spotkanie Przystawki z kultury – tym razem poświęcone jedzeniu w filmach.

Na filmowym talerzu znajdą się klasyczne i nowoczesne składniki. Wśród nich szczypta dekadencji z Wielkiego żarcia – Marca Ferreri, odrobina Uczty Babette, kostka Czekolady i Kolacja – Ettorre Scola.

Aby filmowe danie smakowało wyśmienicie nie można zapomnieć o dodaniu Dyskretnego uroku burżuazji Luisa Buñuela czy kilku scen gangsterskiego gotowania Ojca Chrzestnego.

Podczas spotkania zostaną podane wyśmienie, filmowe przystawki. Kolację uzupełniać będzie wino. Przystawki nawiązujące do tematu przygotowane zostaną przez kucharzy restauracji Punta Prima – oazy idei slow food na warszawskim Służewcu

Przystawka z kultury – autorski projekt Go Culture. Komunikacja dla kultury to pierwszy warszawski kulturalny klub kolacyjny. To retro rozrywka, w bardzo nowoczesnym wydaniu. Oferta adresowana dla pasjonatów kultury i kuchni. Klub zaprasza na spotkania z charyzmatycznymi gośćmi, gdzie głównym daniem będzie kultura: od fotografii, poprzez film, operę, street art., literaturę, aż po balet. Spotkania w ciekawym miejscu, degustacja wyrafinowanych przystawek nawiązujących do tematu, to propozycja dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki.

Przystawka z kultury, Czym smakuje Kino?
Przewodnik spotkania: Tomasz Raczek
2 lutego 2012 roku, godz. 19.00
Studio Fotograficzne Verre, ul. Narbutta 41/43
Warszawa

Dodaj komentarz