• 2012-01-16

Pieśń nad pieśniami – monodram Jerzego Walczaka

17 stycznia 2012 r. o  godzinie 19.00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie będzie można oglądać monodram Jerzego Walczaka Pieśń nad pieśniami.

Plakat spektaklu "Pieśń nad pieśniami" (źródło: materiały prasowe Teatru Żydowskiego)

Plakat spektaklu "Pieśń nad pieśniami" (źródło: materiały prasowe Teatru Żydowskiego)

Pieśń nad pieśniami to historia o sile fascynacji, która kształtuje życie. Bohaterów sztuki poznajemy jako dzieci, które skrępowane rodzinnymi więzami nie potrafią poradzić sobie z rodzącym się między nimi uczuciem. Po wielu latach spotykają się ponownie, by odkryć na nowo wagę dziecięcej fascynacji.

Pieśń nad pieśniami to opowieść o zagubionej treści życia, o tęsknocie za dziecięcymi marzeniami, ale także o tym, jak trudno odciąć się od swoich własnych korzeni. Spektakl jest adaptacją mało znanego opowiadania Szolema Alejchema.

Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Muzyka: Jerzy Derfel
Motyw muzyczny: Krzysztof Jakowicz (skrzypce), Andrzej Łukasik (kontrabas)
Obsada: Jerzy Walczak

Jerzy Walczak jest aktorem Teatru Żydowskiego od ponad trzydziestu lat. Jest także aktorem filmowym – w ostatnim filmie Agnieszki Holland pt. W ciemności zagrał jedną z głównych ról – Jakuba Berestyckiego – chasyda o niezachwianej wierze. Wystąpił ponadto w Austerii Jerzego Kawalerowicza czy Korczaku Andrzeja Wajdy. W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

17 stycznia 2012 r., godz. 19.00
Teatr Żydowski
Plac Grzybowski 12/16
Warszawa

Dodaj komentarz