• 2012-01-14

Maciek Duchowski ON(…)OFF

19 stycznia 2012 roku o godzinie 19.00 w zielonogórskiej Galerii BWA odbędzie się wernisaż wystawy Maćka Duchowskiego On(…)Off.

Dźwięk towarzyszący tej wystawie to nocny sygnał, który słychać po zakończeniu regularnego programu w telewizji. Słuchawki dają możliwość skupienia uwagi na wybranym elemencie wystawy i odizolowania się. Każdy sam decyduje czy woli ich użyć czy też nie. Obrazy z telewizji, fotografie wyjęte z ruchomego archiwum wydarzeń są wizualnym odbiciem świata zewnętrznego.

Głównym elementem wystawy jest impresja na temat Suszarki na Butelki czyli ready made z 1914 roku, którą do sztuki wprowadził Marcel Duchamp. Duchamp jest jednym z najważniejszych symboli kultury nowoczesności.

Malarstwo które jest moim głównym medium, często bywało mieszczańską dekoracją lub oderwaną od rzeczywistości formalną grą. Tymczasem dobry obraz to działająca poza językowo-pojęciowymi normami energia zawarta na płaskiej powierzchni – coś co można porównać do improwizacji w jazzie, kiedy znaczenie czasu i przestrzeni ulega zakłóceniu.

Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra

Dodaj komentarz