• 2012-01-14

Koncert Arii Operowych w Teatrze Nowym w Łodzi

15 stycznia 2012 r. po spektaklu Mayday w Teatrze Nowym w Łodzi odbędzie się wyjątkowy koncert arii operowych w wykonaniu sopranistki – Dominiki Zamary.

Na fortepianie akompaniował jej będzie Aymeric Catalano. Całość poprowadzi Maestro Stefano Carlini – dyrygent i odkrywca nowych oper.

Program Koncertu:

V. Bellini – Casta Diva z opery Norma
G. Cornoraro  uwertura i pierwsza scena z opery Tarmonto
F. Liszt – utwór na fortepian solo
G. Puccini – Vissi darte z opery Tosca
Masagini – pierwsza scena z opery Zanetto
F. Liszt – utwór na fortepian solo
G. Bizet – Habanera z opery Carmen
G. Puccini - O mio bambino caro z opery Gianni Schicchi 

Dominika Zamara – sopran dramatyczno-koloraturowy, urodzona we Wrocławiu 11 sierpnia 1981 roku. W 2006/2007 roku otrzymała stypendium od rządu włoskiego, w ramach którego studiowała przez rok w Conservatorio di Musica w mieście Verona w klasie słynnej sopranistki Marii Noto, aktywnie uczestnicząc w życiu artystycznym miasta. Brała udział w licznych koncertach we Włoszech m.in. w Teatro Filarmonico oraz zaśpiewała w operze Genevieve di Brabant Erica Satie w Teatro Nuovo.

Uczestniczy w wielu koncertach, festiwalach i kursach muzycznych, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia za wspaniały głos i wybitną interpretację dzieł wokalnych. Współpracuje z licznymi śpiewakami operowymi z całego świata z repertuarem operowym, operetkowym oraz pieśniarskim występując w prestiżowych salach koncertowych. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, będących syntezą różnych dziedzin sztuki np. opera rock, teatr, malarstwo, pantomina.

15 stycznia 2012 r.
Teatr Nowy
ul. Zachodnia 93
Łodź

Dodaj komentarz