• 2012-01-13

Nowe Horyzonty Tournée w Poznaniu i Toruniu

Od 13 stycznia 2012 r. przegląd filmowy Nowe Horyzonty Tournée rozpocznie się w Poznaniu i Toruniu.

Z daleka widok jest piękny, reż. Anna i Wilhelm Sasnalowie (źródło: materiał prasowy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty)

Z daleka widok jest piękny, reż. Anna i Wilhelm Sasnalowie (źródło: materiał prasowy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty)

Najlepsze filmy 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty od piątku 13 stycznia 2012 r. będą mogli oglądać widzowie poznańskiego Kina Muza oraz toruńskiego Kina Centrum.

Najnowsze dzieła między innymi Bruno Dumonta, Urszuli Antoniak, Béli Tarra, Wilhelma i Anki Sasnal oraz Kim-Ki Duka pojawią się tam na dużych ekranach w dniach 13-19 stycznia. Tym razem program Nowe Horyzonty Tournée składa się aż z ośmiu tytułów, które według festiwalowych selekcjonerów i widzów stały się nowohoryzontowymi wydarzeniami, a wcześniej były nagradzane chociażby w Cannes i Berlinie.

Wśród prezentowanych tytułów znajdą się: nagrodzone Grand Prix w Cannes Pewnego razu w Anatolii Nuri Bilge Ceylana, zwycięzca konkursu Nowe Filmy Polskie podczas Nowych Horyzontów Z daleka widok jest piękny w reżyserii wybitnego malarza Wilhelma Sasnala i jego żony Anki Sasnal.

Widzowie będą mogli zobaczyć również nagrodzoną w Cannes i Wrocławiu osobistą spowiedź filmową Kim Ki-duka Arirang, Nagrodę Pauli Markovitch z docenionymi na festiwalu w Berlinie zdjęciami Wojciecha Staronia, ostatni film węgierskiego mistrza Béli Tarra Koń turyński nagrodzony na Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem, eksperymentalny Grabarz oraz najnowsze, głośne filmy Urszuli Antoniak (wstrząsający dramat psychologiczny o samotności i śmierci Code Blue) oraz Bruno Dumonta (metafizyczna przypowieść Poza szatanem).

Kino Muza
ul. Św. Marcina 30
Poznań

Kino Centrum
Wały Gen. Sikorskiego 13
Toruń

Dodaj komentarz