• 2012-01-13

Archidzieciaki: Parkujemy!

14 stycznia 2012 roku w godzinach 10.30-13.00 w Budynku Laboratorium CSW w Warszawie odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku lat 7-10 lat pt. Archidzieciaki: Parkujemy! Po co nam parki w mieście?

Archidzieciaki: Parkujemy! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Archidzieciaki: Parkujemy! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na Archidzieciaki – cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci.

Warsztaty stworzą okazję do wspólnego odkrycia świat zbudowanego i poszukiwania piękna kryjącego się w przestrzeni; do obserwacji, jak żyją ludzie innych kultur oraz czego używają do wznoszenia budynków. Prowadzący spróbują także odpowiedzieć na nurtujące dzieci pytania: dlaczego?, po co? i: jak?.

Celem warsztatów jest pozwolić dzieciom, by poczuły się jak prawdziwi architekci i zobaczyły, jak łatwo mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Organizatorzy chcą rozbudzić w nich wrażliwość na problemy przestrzenne i nauczyć je kreatywnie rozwiązywać, tak by w przyszłości świadomie mogły kształtować świat wokół siebie.

Podczas zajęć kładziony będzie nacisk na przestrzenny charakter zajęć i budowanie w dużej skali. Przy pomocy prostych materiałów dzieci nauczą się projektować, konstruować i budować.

W sobotę 14 stycznia prowadzący i dzieci będą zastanawiać się dla kogo właściwie są parki w mieście i kto w nich mieszka. Czy całe miasto mogłoby być parkiem?

Dzieci poznają rodzaje zieleni i jak tworzą różny charakter parku – co to jest ogród francuski i park angielski. Nauczą się komponować przestrzeń za pomocą zieleni i wspólnie zbudują park, a na koniec znajdą w nim miejsca na kryjówki dla jego mieszkańców.

Podczas kolejnych warsztatów odbywających się do końca czerwca 2012, oprócz parków, dzieci dowiedzą się, co to jest infrastruktura i inne elementy, z których składa się miasto oraz w jakich proporcjach są potrzebne, by dobrze działało.

Warsztaty poprowadzą absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: Maria Anna Kowalska i Katarzyna Pedrycz.

Archidzieciaki: Parkujemy!
Po co nam parki w mieście?
Warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 7-10 lat
14 stycznia 2012 r. godz. 10.30-13.00
Budynek Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Warszawa

Dodaj komentarz