• 2012-01-12

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

19 stycznia 2012 r. o godzinie 18.30 w Kinie Muranów w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem połączone z promocją Dzienników Kołymskich.

W czasie spotkania autor wraz z rodziną i przyjaciółmi zaprezentują fragmenty Dzienników Kołymskich.

Wprowadzenie i moderacja – Agnieszka Wójcińska i Katarzyna Kwiatkowska. Wieczór uświetni występ Bartka Pałygi.

Jadę na Kołymę, żeby zobaczyć, jak się żyje w takim miejscu, na takim cmentarzu. Najdłuższym. Można się tu kochać, śmiać, krzyczeć z radości? A jak tu się płacze, płodzi i wychowuje dzieci, zarabia, pije wódkę, umiera?

O tym chcę pisać. I o tym, co tu jedzą, jak płuczą złoto, pieką chleb, modlą się, leczą, marzą, walczą, tłuką po mordach… Gdy ląduję, w aeroporcie pod Magadanem czytam wielki napis: Witajcie na Kołymie – w złotym sercu Rosji.
Jacek Hugo-Bader

Jacek Hugo-Bader – (ur. 1957)reporter Gazety Wyborczej. Uwielbia Rosję i byłe kraje bloku sowieckiego, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. Zimą 2007 roku odbył samotną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku. Podróż została opisana w zbiorze reportaży Biała gorączka, za który otrzymał w 2010 roku Nagrodę im. Arkadego Fiedlera Bursztynowy Motyl.

Jest autorem książki W rajskiej dolinie wśród zielska, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, i współautorem filmu dokumentalnego Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

19 stycznia 2012 r., godz. 18.30
Kino Muranów
ul. gen. Władysława Andersa 1
Warszawa

Dodaj komentarz