• 2012-01-12

Druga część trasy koncertowej Mikromusic akustycznie

Przed nami druga odsłona akustycznej trasy koncertowej Mikromusic, w ramach której odbędą się koncerty w Legnicy i Katowicach. Najbliższy już 24 stycznia w legnickim Klubie Studenta PWSZ. 11 lutego grupa zaprezentuje się w Katowicach. Zespół przygotował nowe, świeże aranżacje swoich przebojów. To i nie tylko czeka fanów na początku 2012 roku.

„Mikromusic akustycznie” (źródło: materiały prasowe)

„Mikromusic akustycznie” (źródło: materiały prasowe)

Pomysł koncertów akustycznych zrodził się przy okazji zaproszenia zespołu na Ethno Jazz Festival we Wrocławiu. Instrumentarium zostało zastąpione na akustyczne odpowiedniki, czyli gitarę elektryczną, akustyczny bas, a czasem kontrabas, fortepian i organy Hammonda. Podczas pierwszej części trasy publiczność bardzo doceniła urozmaicone wersje utworów – także tych od dawna już niegranych, jak i sentymentalny, ale jednocześnie energetyczny klimat. Trasa cieszy się też pozytywnymi opiniami recenzentów.

Twórczość Mikromusic to spójne połączenie różnych stylów, nienachalne teksty i jakże hipnotyzujący głos wokalistki Natalii Grosiak. Jest to mieszanka pozwalająca na prawdziwe odprężenie i znalezienie się w mikroklimacie tej formacji. Utwory są wyrazem niepowtarzalnej osobowości zespołu, która doskonale łączy między innymi jazz, trip hop, pop i rock w jedną, oryginalną całość, pozostając przy tym w głównym nurcie jakim jest stylistyka nu-jazzowa. Siła talentu, niepowtarzalne aranżacje i doskonały kontakt z publicznością tworzą nową jakość polskiej muzyki i sprawiają, że koncerty Mikromusic są niezapomnianym przeżyciem.

„Mikromusic akustycznie” (źródło: materiały prasowe)

„Mikromusic akustycznie” (źródło: materiały prasowe)

Ponadto, już niebawem ukaże się kolejne wydawnictwo Mikromusic zawierające aż dwie płyty: DVD i CD, na których będzie można znaleźć zapis koncertu z 22go maja zeszłego roku, we wrocławskim klubie Eter. Będzie to pierwszy krążek prezentujący muzykę zespołu na żywo. Początek 2012 roku rysuje się zatem w jasnych barwach i jest prawdziwą ucztą dla fanów Mikromusic.

Koncerty Mikromusic akustycznie- część II

LEGNICA 24.01.2012 godz. 18.00
Klub Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona

KATOWICE 11.02.2012 godz. 20.00
Klub Katafonia, ul. Mariacka 18a

1 komentarz do artykułu “Druga część trasy koncertowej Mikromusic akustycznie

  1. paweł

    Łoho, akustycznie! Jak na to wpadli?! Cóż za nowatorstwo! ;>

Dodaj komentarz