• 2012-01-07

Lollipop monster pod koniec stycznia w kinach

Od 27 stycznia 2012 roku na ekranach polskich kin będzie można oglądać film w reżyserii Ziski Riemann pt. Lollipop Monster.

Lollipop Monster, reż. Zieska Riemann (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Lollipop Monster, reż. Zieska Riemann (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Seks, bunt i pokusa. Uśpione szaleństwo.

Ari i Oona. Dwie nastolatki, żyjące w dwóch popapranych rodzinach. Ari – tania podróbka Marylin Monroe i Oona – młodsza wersja Niny Hagen. Dzieli je wszystko, łączy pragnienie wolności. Obie są nieobliczalne i dzikie. Niczym zwierzęta ruszają na łowy do miejskiej dżungli. Wyzwolone i pełne fantazji planują ucieczkę od otaczającej je hipokryzji. Ich przyjaźń, choć nierealna, stanowi jedyną siłę do czasu, aż Ari dopuści się zdrady…

Lollipop monster to historia dwóch dziewczyn oraz ich rodzin, w których panuje milcząca zgoda prawie na wszystko. Rodzice starają się zachować pozory normalności pomimo panującego wokół chaosu, jednak każdy zajmuje się wyłącznie swoimi sprawami. Problemy są ignorowane, więc konflikty czają się tuż za rogiem.

Gdzieś pośrodku tego szaleństwa dwie nastolatki szukają prawdy i przyjaźni. Aby pokazać tą hiperrealną, czarno-białą perspektywę typową dla młodzieży, zastosowałam miks różnych technik. Film zawiera elementy animacji, również komputerowej, teledyski, sceny wypełnione tańcem oraz sekwencje kręcone na taśmie Super 16.

Spotykają się dwa skrajnie różne światy dziewczyn: czarno-biały i kolorowy, pragnienie i ból, słabość i siła oraz ograniczenia i ich zupełny brak. Kontrasty prowadzą nas przez wszystkie poziomy historii, możemy je odnaleźć również w muzyce, dźwięku i grze świateł.
Ziska Riemann

Ziska Riemann urodziła się w 1973 roku i dorastała w Berlinie. W 1991 we współpracy z Gerhardem Seyfriedem opublikowała pierwsze komiksy. Następnie na rynku ukazało się pięć kolejnych komiksów – Space Bastards, Future Subjunkies, Starship Eden, Die Comics. Alle! oraz Kraft durch Freunde. Swój pierwszy własny komiks Rascal & Lucille wydała w 1997 roku.

Kolejne lata to praca nad internetowym magazynem poświęconym komiksowi, krótkimi opowiadaniami oraz scenariuszami. W 2000 roku na podstawie jej scenariusza powstał film Blame it on the dogs. W latach 2003–2010 wyreżyserowała kilka krótkometrażowych filmów. Lollipop monster jest jej debiutem fabularnym.Nagroda publiczności na XVI Forum Kina Europejskiego CINERGIA.

Lollipop Monster
Reżyseria: Ziska Riemann
Scenariusz: Ziska Riemann, Luci van Org
Występują: Nicolette Krebitz, Jella Haase, Sarah Horváth, Thomas Wodianka
Niemcy 2011
Czas trwania: 96 min

W kinach od 27 stycznia 2012 roku

Dodaj komentarz