• 2012-01-03

Lubelska edycja festiwalu Etiuda&Anima

W dniach od 10 do 14 stycznia 2012 w Sali Widowiskowej Warsztatów Kultury w Lublinie odbędzie się lubelska edycja jednego z najciekawszych i najwyżej ocenianych polskich festiwali kina niezależnego i studenckiego Etiuda&Anima.

Bliźniaczki z ulicy zachodzącego słońca, reż. Marc Riba i Anna Solanas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bliźniaczki z ulicy zachodzącego słońca, reż. Marc Riba i Anna Solanas (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ciągu pięciu dni pokazów będzie można zobaczyć filmy studentów z najlepszych szkół filmowych świata – z czeskiej FAMU, która zdominowała konkurs, meksykańskiej CCC, która ponownie ujęła widzów nastrojem i nostalgią, izraelskiej Beit Berl College School of Art, która wniosła powiew świeżości, niemieckiej, solidnej HFF Konrad Wolf oraz polskich szkół: WRiTv z Katowic i PWSFTviT z Łodzi.

Natomiast w zestawie animacji, po raz kolejny zaskakującym różnorodnością technik i styli, pojawią się m.in.: szwajcarska kołysanka Schlaf, wstrząsająca norweska opowieść o małym chłopcu Sienna Mann, hiszpański horror lalkowy les bessones del carrer de ponent, najnowszy film genialnych twórców Braci Quay Maska, polska rysunkowa historia rodem z blokowiska Kto by pomyślał czy też najnowsza animacja w stylu graffiti tajemniczego Włocha Blu.

Ostatni zestaw to klimatyczne etiudy meksykańskie zrealizowane w Centro de Capacitación Cinematográfica. Całość 5 dniowego programu to 460 minut świetnego kina.

Festiwal Etiuda&Anima
10 – 14 stycznia 2012 roku, godz. 18.00
Sala Widowiskowa Warsztatów Kultury ul. Popiełuszki 5
Lublin

Dodaj komentarz