• 2012-01-03

Cybulski o sobie – spotkania autorskie

8 stycznia 2012 roku w 45. rocznicę śmierci Zbyszka Cybulskiego w Warszawie odbędzie się spotkanie z Mariolą Pryzwan, autorką książki Cybulski o sobie.

Cybulski o sobie, książka Marioli Pryzwan (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Cybulski o sobie, książka Marioli Pryzwan (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Autorka – Mariola Pryzwan – zafascynowana postacią Cybulskiego i od lat zbierająca wszelkie związane z nim materiały, uświadomiła sobie, że po aktorze zostało mnóstwo wypowiedzi, listów, notatek oraz nagrań archiwalnych w radiu. I wtedy właśnie wpadła na pomysł, że odda głos samemu Zbyszkowi Cybulskiemu, żeby opowiedział o sobie i o aktorstwie, które było jego życiem. Rezultatem jest właśnie ta książka.

Zbyszek Cybulski nigdy nie zniknął ani z naszej pamięci ani z mapy kultury polskiej. Dawno jednak nie mieliśmy okazji usłyszeć go, jako człowieka. Nie tylko oglądając ponownie wielkie filmy z jego udziałem. Dzięki książce Marioli Pryzwan możemy poznać go lepiej.
Mariola Pryzwan
Cybulski o sobie

Wydawnictwo MG wraz z Mariolą Pryzwan, autorką książki „Cybulski o sobie”, od lat zafascynowaną tą legendą polskiego kina, zapraszają serdecznie na spotkania poświęcone aktorowi oraz książce o nim.

Spotkania autorskie z Mariolą Pryzwan
8 stycznia 2012 roku, Księgarnia Matras, ul. Nowy Świat 41
10 stycznia 2012 roku, Salon Empik Junior, ul. Marszałkowska 166/122
Warszawa

 

Dodaj komentarz