• 2012-01-02

Nakaz Plakatowania

12 stycznia 2012 roku o godz. 19.00 w Galerii w Hallu Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbędzie się wernisaż wystawy Ryszarda Kajzera Nakaz Plakatowania.

Nakaz Plakatowania Ryszard Kajzer (źródło: materiał prasowy organizatora)

Nakaz Plakatowania Ryszard Kajzer (źródło: materiał prasowy organizatora)

Warszawski plakacista, Ryszard Kajzer, będzie bohaterem pierwszej w 2012 roku wystawy w Galerii w Hallu Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Plakaty Kajzera charakteryzuje malarskość i poszukiwanie znaku w formie litery. Nie są to gotowe litery, tylko budowanej manualnie za pomocą pędzla, tuszu – tłumaczy Bartosz Łukaszonek, szaf Galerii w Hallu.

Jak tłumaczy są to mądre plakaty – mocno intelektualne, a w większości także mocno kolorowe.

Kaliska wystawa będzie przekrojową i wśród ponad 30 prezentowanych prac będzie można zobaczyć zarówno najnowsze plakaty Kajzera, jak i te powstałe u schyłku XX wieku.

Ryszard Kajzer – rocznik 1973. W 1993 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Rok później rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ukończył ją z wyróżnieniem rektorskim w 1999 r., w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego.

W 1996 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 1997 odbył staż w Schule fur Gestaltung St.Gallen (Szwajcaria). W latach 1997–1999 pełnił funkcję asystenta w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego.

W latach 2000–2006 był asystentem w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego. W roku 2002 prowadził zajęcia z projektowania plakatu w Miami Advertising School w Warszawie. W latach 2003–2004 przebywał na stypendium Internationales Kunsterhaus Villa Concordia Bamberg w Niemczech.

Od 2006 prowadzi zajęcia w Pracowni Liternictwa, a także Pracowni Podstaw Typografii na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP.

Założyciel ZERKAJ studio, specjalizuje się w dziedzinie plakatu, grafiki wydawniczej oraz rysunku.

Nakaz plakatowania
wystawa plakatów Ryszarda Kajzera
Galeria w Hallu CKiS
ul. Łazienna 6
Kalisz

Dodaj komentarz