• 2011-12-30

Trwa XXIII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego

Do 8 stycznia 2012 roku w Muzeum Zamkowym w Malborku trwa  XXIII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego.

Wojciech Łuczak, prace ze zbiorów archiwum Muzeum Zamkowego w Malborku

Wojciech Łuczak, prace ze zbiorów archiwum Muzeum Zamkowego w Malborku

Dzięki współpracy z Muzeum Zamkowym w Malborku Galeria Wozownia ma okazję już po raz ósmy prezentować Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku.

Jest to najstarsza w Polsce i na świecie cykliczna impreza artystyczna o zasięgu światowym prezentująca dedykowany znak książkowy, trwająca nieprzerwanie od 1963 roku. Inicjatorem koncepcji tej imprezy był Wojciech Jakubowski, wybitny artysta grafik, absolwent WSP UMK w Toruniu, który do dziś pełni funkcję komisarza honorowego Biennale.

Malborskie pokazy ekslibrisu uważane są przez znawców za najważniejsze i najbardziej prestiżowe w Europie i na świecie, a Muzeum Zamkowe zostało wpisane w 2000 roku na Światową Listę Federacji Międzynarodowych Towarzystw Miłośników Ekslibrisu. Zbiory Muzeum Zamkowego w Malborku są jedną z największych i najlepszych państwowych kolekcji ekslibrisu współczesnego w Polsce.

Impreza w Malborku to nie tylko renomowane forum prezentacji najlepszych światowych ekslibrisów, ale także miejsce międzynarodowych zjazdów kolekcjonerów i artystów, które aktywizują środowiska twórcze i kreują mody na ekslibris, na ten szczególny rodzaj listów pisanych uniwersalnym językiem sztuki i łączących ludzi o tych samych pasjach.

Muzeum Zamkowe
ul. Starościńska 1
Malbork

Dodaj komentarz